3- Eski Hayatım

İncil okudukça daha onunla tanışmadan beni ne kadar koruduğunu fark ettim.


Ben onu tanımadım ama o bana hep babalık yaptı. İlk çocuğum oğlumun doğumuna gittiğimde tansiyonumun çok yüksek olduğunu, kalbimin buna yetmeyeceğini, ya çocuğu ya da kendimi seçmem gerektiğini söylediler. Doğumumu yaptım. Çocuğumu iki saat sonra kucağıma alarak hastaneden ayrıldım. Doktor bunu mucize saymamı, ikinciyi düşünmememi söyledi.


Hiç bilmeden, kutsal kitaptan oğluma İshak ismini verdim. Bu ismi aileme zor kabul ettirdim, Yahudi ismi olduğunu söylediler. Ben sevdim ve ısrarla İshak olacak dedim.

Doğumdan kırk gün sonra soğuk havale geçirdi. Birkaç kez hastanede yattı. Kemik yetersizliği denildi. Ben hiç tanımadığım yaratanımla Türkçe konuştum. “Beni affet, onu bana bağışla.”


Sekiz yaşına kadar tedavi görmesi gereken çocuğum, on beş gün sonra iyileşti, ikinci mucizem. İki yıl sonra İsa’yı hala tanımıyordum. Kızım oldu. Bana ve kızıma bu sefer tansiyon zarar vermedi. Hiç tanımadan kızım Tanrı’ya adadım, adını Azra (el değmemiş) koydum.


İncil yani Tanrı’nın mucizesini okumaya başladığımda anladım, beni hep korudu ve güçlü kıldı. Yüklerim ağırdı ama benimle beraber taşıdı. Tam vaktinde karşıma çıktı.

Oturup düşünün; Tanrı hepimize aynı uzaklıkta, elinizi göğe kaldırın, beyninizle değil, aklınızla değil kalbinizle sorun: “Sen kimsin? Doğru yol ne?” Sorarken hiçbir şey bilmiyor olarak sorun ve dinleyin, kapılar size de açılacaktır.


(1. Korintliler) Aranızdayken, İsa Mesih’ten ve O’nun çarmıha gerilişinden başka hiçbir şey bilmemeye kararlıydım.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

4- Yüküm Ağır, Yardım Et

Geçmiş yok. Gelecek, bana verilen o büyük lütuf ve Tanrı’nın vaadi.

1- Rabden İlk Tat

Zor bir evlilik, anne babamın kaybı, dört ve beş yaşında iki çocuk, fakirlik, eziyet.O sıralarda karşıma Tanrı’nın müjdesi yani İncil çıktı.