2- Özgürlüğe Birinci Adım

Rabbin Duası… Babamı en iyi Rab’bin duasında gördüm.


Bunun için siz şöyle dua edin: ‘Göklerdeki Babamız, Adın kutsal kılınsın. 10 Egemenliğin gelsin. Gökte olduğu gibi, yeryüzünde de Senin istediğin olsun. 11 Bugün bize gündelik ekmeğimizi ver. 12 Bize karşı suç işleyenleri bağışladığımız gibi, Sen de bizim suçlarımızı bağışla. 13 Ayartılmamıza izin verme. Bizi kötü olandan kurtar. Çünkü egemenlik, güç ve yücelik Sonsuzlara dek senindir! Amin’.


Tanrım, başka ne isteyebilirim? Günlük ihtiyaçları ver. Çok kötülükle karşılaştığım için, beni en çok etkileyen, kötülük yapmama ve bana yapılmasına izin verme. Ve daima senin isteğin olsun.


Her akşam çocuklarımla el ele tutuştuk, yatmadan bu duayı okuduk.


Alkolü çok seven anasının sözünden hiç çıkmayan kocam Kıbrıs’tan bir ses duymuş ve hemen çocuklarının yanına gelmesi gerektiğini düşünmüş. Geldi, özür diledi ve ev tuttuk. Hiç kavga, dedikodu, kötülük olmadan; içkisiz, huzurlu bir buçuk yıl geçirdik.


Göklerdeki babam, daima senin isteğin olsun çünkü sen yarattıklarını seversin, onların yürekten dualarını duyarsın. Amin.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

4- Yüküm Ağır, Yardım Et

Geçmiş yok. Gelecek, bana verilen o büyük lütuf ve Tanrı’nın vaadi.

3- Eski Hayatım

İncil okudukça daha onunla tanışmadan beni ne kadar koruduğunu fark ettim.

1- Rabden İlk Tat

Zor bir evlilik, anne babamın kaybı, dört ve beş yaşında iki çocuk, fakirlik, eziyet.O sıralarda karşıma Tanrı’nın müjdesi yani İncil çıktı.